Metody leczenia bólu pozbawione leków

Ból to najbardziej nieprzyjemna sytuacja, która spotyka każdego człowieka na świecie. Jego rodzajów jest niezliczenie wiele, choć jedno jest pewne – wszystkie usiłujemy zwalczyć. W pierwszej kolejności sięga się oczywiście po tabletki przeciwbólowe, które w istocie działają nie tyle co na sam ból, ale na psychikę. Pewnie każdy choć słyszał o takim pojęciu, jakim jest efekt placebo.

W momencie, gdy tabletka przeciwbólowa zostaje zażyta, mija około czterdziestu minut, aby zadziałała. W rzeczywistości jednak ból może minąć po piętnastu minutach. Wszystko dlatego, że dużo siedzi w głowie. Jeśli człowiek powie sobie, że lek rzeczywiście działa, to zadziała.

Jest to udowodnione naukowo. Nie mniej jednak tuszowanie bólu to nie najlepszy pomysł. Istnieje szereg innych metod, dzięki którym ból może minąć na dobre, oto kilka z nich:

  • Akupunktura to jedna z niekonwencjonalnych metod, która ma swoje źródło w starożytych Chinach. W skrócie ujmując, polega na wbijaniu specjalnych igieł w ciało pacjenta, co sprawia, że ból zostaje zniwelowany lub całkowicie zanika;
  • Elektroterapia to metoda, która polega na elektrostymulacji nerwów.

    Jest jedną z najprężniej działających, ponieważ jest niezwykle efektywna. Leczy przede wszystkim bóle głowy, kręgosłupa, stawów. Istnieją jednak przeciwskazania, które zmuszają jednak do rezygnacji z tej metody. Jest to na pewno ciąża, stymulator serca oraz zachwiania emocjonalne i psychiczne;

  • Krioterapia to szczególna metoda leczenia bólu, ponieważ opiera się na zimnie.

    Działa rozkurczowo, a także zmniejsza napięcie mięśniowe. Często stosowana jest w przeróżnych sportach, gdzie potrzeba nagłego zwalczenia bólu. Przedmiotem krioterapii mogą być zarówno kostki lodu jak i ciekły azot.

.