Chirurg zadba o twój biust

Operacje przeprowadzane przez chirurgów-plastyków często wzbudzają wiele kontrowersji. Zwykle zapominamy, że chirurgia plastyczna powstała po to, by ułatwiać życie osobom osszpeconym przez rozmaite urazy. Niesamowicie często wykorzystywana jest w celu poprawiania sobie samopoczucia przez korygowanie swojego wyglądu zgodnie z własnymi upodobaniami. Do tego typu zabiegów możemy zaliczyć powiększanie biustu.

Po przeprowadzeniu takiej operacji zmianie może ulec nie tylko wielkość, ale również kształt kobiecych atutów. W indywidualnych przypadkach stosuje się w tym zakresie różne rozwiązania. Zwykle są to implanty wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Czasami jako wypełnienia piersi używa się też własnej tkanki tłuszczowej pacjentki.

Powiększanie piersi zwykle związane jest z pragnieniem poprawienia swojego wyglądu. Znacznie rzadziej mówi się z kolei o pomniejszaniu piersi, które rzadziej wykonuje się ze względu na estetyczne upodobania pacjentki. W wielu przypadkach konieczność przeprowadzenia tej operacji wynika z przyczyn zdrowotnych. Zbyt duży biust może stanowić ogromne obciążenie dla kręgosłupa.