Każdy lubi przekąsić coś słodkiego. Warto czasami na chwilę zapomnieć o rygorystycznej diecie i oddać się przyjemności. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z deserami mamy dla ciebie kilka słodkich propozycji, które na pewno przypadną ci do gustu. Bita śmietana to jeden z najlepszych słodkich dodatków.

Możesz oczywiście kupić gotową, ale niestety jest w niej dużo konserwantów. Możesz ją przygotować sam! Wystarczy, że ubijesz śmietankę na sztywną pianę i dodasz trochę cukru. Możesz nią ozdobić budyń, ciasto, a nawet zjeść samą. Z tym deserem sobie na pewno poradzisz.

Jeżeli nie umiesz jeszcze piec, zawsze możesz wykorzystać herbatniki lub krakersy, które posłużą ci za spód ciasta. Wystarczy, że równo i dosyć ciasno ułożysz ciastka na przykład na tortownicy (możesz je wcześniej namoczyć w kawie), następnie na ciastko wyłożysz krem, który możesz zrobić na bazie budyniu (instrukcję gotowania budyniu znajdziesz na jego opakowaniu). Na koniec znowu układasz ciastka, polewasz czekoladą, wkładasz do lodówki, a po dwóch godzinach masz pyszny deser. Proste prawda?.