Jak przygotować się do wizyty u dentysty

Odkładaliśmy wizytę u dentysty najdłużej jak się dało, ale już nie możemy się oszukiwać i czas się z nim spotkać? Jeśli dobrze się przygotujemy do tego momentu, to może się okazać, że cała wizyta nie będzie wcale taka zła jak pierwotnie się obawialiśmy. Najważniejsze to zachować spokój i zastosować się do poniższych rad.

Od czego trzeba zacząć?

Jeżeli zastanawiamy się od czego powinniśmy zacząć takie przygotowanie do wizyty u dentysty, to koniecznie pamiętajmy o umyciu zębów. Niby jest to oczywiste, ale jednak niektórym zdarza się o tym zapominać.

Warto tego dopilnować, ponieważ brudne zęby z resztkami jedzenia, ani nie wyglądają elegancko, ani nie są niczym przyjemnym dla dentysty, a dodatkowo utrudniają ocenę sytuacji, co faktycznie z tymi zębami się dzieje. Jeśli przychodzimy z dzieckiem, to warto mu wcześniej opowiedzieć o tym czym zajmuje się dentysta, a jeśli puszczamy samodzielnie nastolatka, to nie możemy zapomnieć o wypisaniu zgody, na to, aby był sam w gabinecie stomatologicznym. Jednak wcześniej warto ustalić ze stomatologiem zakres leczenia, aby następnie ująć go w takiej zgodzie.

O czym jeszcze musimy wiedzieć?

Czasami jest tak, że zmieniamy dentystę.

Wówczas warto pamiętać o tym, aby z poprzedniego gabinetu zabrać swoją dokumentację. Wtedy nowy dentysta będzie wiedział, co mieliśmy robione, które zęby były już naprawiane, a które mieliśmy wyrwane. Dzięki temu łatwiej będzie mu kontrolować stan naszego uzębienia. Podczas wizyty stomatologicznej musimy pamiętać, że możemy zapytać o wszystko co nas niepokoi.

Jeśli mamy jakieś pytania jeszcze przed wizytą, to warto je sobie zapisać, bo po wszystkim, w pośpiechu możemy zapomnieć o ich zadaniu. Może się okazać, że chociaż czekaliśmy na wizytę od dłuższego czasu, to jednak się rozchorowaliśmy i musimy ją odwołać. Warto to zrobić jak najwcześniej, bo wówczas w nasze miejsce będzie mógł przyjść ktoś, kto będzie potrzebował nagłej pomocy. Warto pamiętać, że dentysta jest dla swoich pacjentów, a więc możemy go zapytać o wszystko co nas niepokoi w związku z naszym uzębieniem.

Dodatkowo warto pamiętać, aby dokładnie umyć zęby przed wizytą, a jeśli wiemy, że z jakiegoś powodu, na ileś godzin przed zabiegiem nie możemy jeść albo pić, to należy bezwzględnie stosować się do tych zaleceń. Wówczas będziemy mieli pewność, że cała wizyta przebiegnie prawidłowo, a nasze zęby będą mogły być wyleczone. Jeśli mamy sprawdzonego stomatologa, to warto się go trzymać, bo wówczas łatwiej przyjdzie nam zadawać pytania, czy się uspokoić.

https://udente.pl/