Kardiochirurgia dla dorosłych

Kardiochirurgia dziecięca to dyscyplina medyczna, która na każdym kroku spotyka się z nie lada podziwem. Dodatkowym atutem, jaki jej przypisujemy, jest praca z małoletnimi pacjentami, których choroba jeszcze bardziej niż w innych przypadkach wzbudza w nas poczucie niesprawiedliwości.
Przeczytaj również: Stomatologia w połączeniu z implantologią
Nie sposób jednak stwierdzić, że kardiochirurdzy zajmujący się leczeniem dorosłych, nie zasługuja na równie wielki szacunek. W tym przypadku również często ukierunkowana jest na leczenie wrodzonych wad, które ujawniają się w okresie późniejszym lub dzieciństwo czy też dopiero w tym momencie mogą być operacyjnie usunięte.
Przeczytaj również: Metody leczenia bólu pozbawione leków
W znacznej liczbie przypadków leczenie ma także związek z występowaniem tak zwanej choroby wieńcowej, czyli choroby niedokrwiennej serca. Schorzenie to powoduje, że komórki mięśnia sercowego są przez dłuższy czas niedostatecznie zaopatrywane w tlen oraz substancje odżywcze.
Przeczytaj również: Chirurg zadba o twój biust
Kardiochirurgia w Polsce stała się podstawową podspecjalnością chirurgii już w 2000 roku. Ta dyscyplina w dużej mierze związana jest również z transplantologią, która zajmuje się przeszczepianiem serca, a w niektórych przypadkach zabieg dotyczy jednocześnie serca i jednego lub obydwóch płuc.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Duszony kurczak i ryż czyli kuchnia chińska
Gdy myślimy o kuchni orientalnej to oczywiście pierwsze co nam przychodzi do głowy to kuchnia chińska. Od jakiegoś czasu jest ona bardzo popularna w naszym kraju, gdyż bogate, ciekawe, chińskie smaki kuszą polskie podniebienia. W kuchni tej niezwykle popularny jest ryż.Przeczytaj również: Przyprawy,

Niezwykłe dzieje budowy Bazyliki św. Piotra
Budowano ją przez 120 lat. Projekty i wizje architektoniczne zmieniały się jak w kalejdoskopie, gdyż każdy z projektantów chciał odznaczyć się na kartach historii.Przeczytaj również: Architektura dotyczy także wykończenia wnętrz Miejsce pochówku pierwszego papieża – św. Piotra, jak i papieża Polaka