Fast food w Polsce
Fast foody kojarzą się przede wszystkim z hamburgerami, hot dogami, frytkami, czy zapiekankami. Fast food to jednak przede wszystkim potrawa wykonana „na szybko”, cechujące się niską ceną.
Z tego powodu do fast foodów zalicza się także specjały kuchni tajskiej, chińskiej czy indonezyjskiej, gdyż bez problemu można je nabyć na miejscowych targach. Za początki fast foodów uznaje się czasy starożytnego Rzymu, gdy biedniejsi mieszkańcy kraju kupowali na ulicy tanią zupę z ciecierzycy i makaronu.
W Polsce po raz pierwszy fast foody zaczęły pojawiać się w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy właśnie pojawiła się potrzeba naśladowania bogatych krajów zachodu pod względem kulinarnym.
W 1992 roku otwarto w Polsce pierwszy lokal MCDonald’s. Coraz częściej spotykano też budki z kebabami, otwierane przez tureckich imigrantów.
W Polsce bardzo szybko, bo już w 1975 roku, pojawiły się także pizzerie. Obecnie w każdym mieście Polski można bez problemu odnaleźć lokale z jedzeniem typu fast food, które mimo złych opinii cieszą się ogromną popularnością.
Nic więc dziwnego, że każdego roku powstają nowe bary szybkiej obsługi, a ich pozycja na rynku stale się umacnia.
Polecane artykuły
Męski, odważny, a jednocześnie czuły
Niezależnie od tego, czy twoim chłopakiem, narzeczonym, czy mężem jest Klark Cent lub Jan Kowalski. Nieważne, czy jest redaktorem naczelnym, biznesmenem, czy może nawet bezrobotnym studentem. Może też być silnym, odważnym, wysportowanym i nieziemsko przystojnym mężczyzną. Jednak, jeżeli nie będzi
Chirurg zadba o twój biust
Operacje przeprowadzane przez chirurgów-plastyków często wzbudzają wiele kontrowersji. Zwykle zapominamy, że chirurgia plastyczna powstała po to, by ułatwiać życie osobom osszpeconym przez rozmaite urazy. Niesamowicie często wykorzystywana jest w celu poprawiania sobie samopoczucia przez korygowanie