Najpopularniejsze środki transportu na wakacje

Na wakacje najczęściej wybieramy się samolotem, ale nie jest to jedyny środek transportu, dzięki któremu oderwiemy się od szarej rzeczywistości i wypoczniemy po tygodniach ciężkiej pracy. Samolot ma to do siebie, że jest niezwykle wygodny i bardzo szybko możemy się nim dostać nawet w dalekie miejsce na mapie.

Jeśli więc cenimy sobie właśnie te dwie cechy to samolot jest dla nas idealnym środkiem transportu – tym bardziej, że połączenia kolejowe czy samochodowe z wieloma miejscami na świecie są bardzo trudne albo nie ma ich wcale. Podróż do Stanów Zjednoczonych czy do Ameryki Południowej wymaga zresztą pokonania szerokich wód oceanu, a to najszybciej zrobimy za pomocą samolotu.

Ciekawym rozwiązaniem jest statek wycieczkowy, na którym z pewnością nie zabraknie nam zabaw i aktywności, natomiast jest to opcja dla wszystkich tych, którym nie jest straszne spędzić kilku tygodni na szerokich wodach.

Koleją czy samochodem – jak pojechać na wakacje?

Dwa pozostałe najczęściej wybierane środki transportu na wakacje to pociąg oraz samochód.

Podróż pociągiem może być bardzo fascynująca, a często jest to najbardziej opłacalny transport między jednym a drugim miastem. Dodatkowo, dziś podróż pociągiem potrafi być niesamowicie szybka, a do tego coraz więcej pociągów to bardzo komfortowe maszyny.

Ale cały czas bardzo duże grono osób decyduje się na wyjazd na wakacje swoim własnym samochodem, szczególnie jeśli spędzamy wakacje w kraju lub też blisko jego granic, w jednym z sąsiednich państw. W ten sposób sami możemy wszystko sobie dokładnie zaplanować, a z pojazdu skorzystać także w trakcie wakacji, na przykład w ramach wycieczki do innego miasta, by zobaczyć ciekawe zabytki.